Dyplomy dla Warszawy- Konkurs Prezydenta m. st. Warszawy

Informujemy o rozpoczęciu trzeciej edycji Konkursu Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy”, w Kapitule konkursu zasiada m.in. Pani Profesor Anna Giza-Poleszczuk (jako przedstawicielka Uniwersytetu Warszawskiego w gremium). Organizatorem jest Muzeum Warszawy, instytucja samorządowa, która aktywnie uczestniczy w naukowym, kulturalnym i społecznym rozwoju miasta.

Konkurs adresowany jest do Autorów wyróżniających się prac z zakresu wszelkich specjalności naukowych, dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy. Do Konkursu zgłoszone mogą zostać prace obronione na warszawskich uczelniach i jednostkach naukowych z siedzibą w Warszawie, które nie były zgłaszane w poprzedniej edycji i zostały obronione w 2017 r.

Laureatom Konkursu przyznane będą nagrody finansowe. Nagroda główna dla rozprawy doktorskiej wynosi 15 tys. zł, przyznane zostaną też trzy wyróżnienie po 6 tys. zł. Nagroda główna dla pracy magisterskiej to 7 tys. zł. Autorzy trzech prac wyróżnionych otrzymają po 3 tys. zł.

Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac będą mieli możliwość opublikowania artykułów prezentujących wyniki badań w czasopiśmie „Almanach Warszawy”.

Ogłoszenie wyników i prezentacja zwycięskich i wyróżnionych prac odbędzie się podczas uroczystej gali organizowanej przez Muzeum Warszawy.

Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 30 marca 2018 r.

Data publikacji: 09 marca 2018